AGENDY KLERYCKIE

W seminarium każdy znajdzie coś dla siebie! Przekonaj się sam!

Klerycka Grupa Powołaniowa

KGP zajmuje się pomocą w odkrywaniu powołania, szczególnie do kapłaństwa, młodym mężczyznom. Poprzez rekolekcje powołaniowe, staramy się ukazać, na czym polega powołanie, jak je rozeznać, co z nim zrobić, czyli w skrócie wszystko o powołaniu młodego człowieka.

Koło naukowe

Koło Naukowe to jedna z najważniejszych agend naszego seminarium. Istnieje ono od 1990 roku i jego głównym zadaniem jest organizowanie corocznych, ogólnopolskich sympozjów, które tradycyjnie odbywają się na jesieni.

Klerycka Asysta Biskupia

Asysta Biskupia jest jedną z najstarszych agend działających w seminarium. Odkąd istnieje Seminarium, klerycy uczestniczą w Mszach świętych celebrowanych przez biskupa.

Koło Misyjne

Członkowie przez organizację wspólnych modlitw, zbiórek pieniędzy i wydarzeń związanych ze światem misji rozkrzewiają w seminarium charyzmat misyjny.

Koło Historyczne

Koło historyczne dba o historię naszego seminarium. Dlatego gdy zawitasz do naszego seminarium możesz liczyć na spotkanie z historią - klerycy należący do tego koła opowiedzą ciekawą i trudną historię naszego seminarium.

Koło Miłosierdzia

Jest największym kołem, gdyż należą do niego wszyscy klerycy. Naszym zadaniem jest służyć Chrystusowi w drugim Człowieku. Co tydzień odwiedzamy ludzi chorych i starych w ich domach, a także w szpitalu i hospicjach. Niesiemy im pomoc czynem a przede wszystkim dobrym słowem i modlitwą.